BLACK BAND

P1050092

Vari každý, kto má viac ako tridsaťpäť nostalgicky spomína na éru tanečných zábav, plesov, stužkových slávností, kde nesmela chýbať „živá hudba“... Doba sa medzičasom zmenila, nastúpila doba diskoték a od toho času väčšinu spoločenských udalostí sprevádza reprodukovaná hudba.

Tá istá nostalgia priviedla v roku 2001 aj Petra Apolena – lídra hudobnej skupiny BLACK BAND k vytvoreniu zoskupenia, ktoré by oživilo éru tanečných orchestrov hrajúcich „všetko“, kde všetko znamená tanečnú hudbu od rokov sedemdesiatych až po súčasnosť, krásne romantické melódie, ľudové piesne v originálnych aranžmánoch a súčasné rytmické tanečné melódie – jednoducho skladby, pri ktorých ani menej zdatný tanečník nemusí mať pocit, že mu to na parkete nejde...

IMG 4399res

Obsadenie BLACK BAND-u zaručuje kvalitnú hudobnú produkciu a vysokú profesionalitu. Základom sú klávesové nástroje, doplnené o gitaru, saxofón a kapela je pripravená na elegantnú zábavu. Kapele však dáva jedinečný zvuk speváčka Jana Apolenová so svojim zamatovým hlasom v sprievode troch  mužských vokálov. Zárukou kvalitnej produkcie je aj vlastná aparatúra postačujúca na ozvučenie kultúrnych domov až po voľné priestranstvá, či prírodné amfiteátre.

V marci roku 2013 sa BLACK BAND stal súčasťou ČeskoSlovenskej ľudovej televízie ŠLÁGER a zároveň pravidelných hosťom v jej koncertných a hudobno - zábavných programoch.

Web: blackband.eu
Facebook: https://www.facebook.com/pages/BLACK-BAND/117515811611665

IMG 2040